sadsad x
asdasd
Müşteri Hizmetleri

Müşteri Hizmetleri sayfamıza hoşgeldiniz.

Alış verişinizin her aşamasında, kendinizi güvende hissedebilmeniz için tüm sözleşmeleri ve bilgilendirme başlıklarını tek bir alanda toplayarak inceleyebilmenizi istedik.

Farklı sorularınız için, iletişim formunu kullanabilirsiniz.

GENEL BİLGİLENDİRME
 • ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

  Aşağıda belirtilen şartlar, kurallar ve yasal sorumlulukları içeren Üyelik Sözleşmesi’nin www.gokidy.com kullanılmadan önce okunması önerilir. Siteyi kullanarak ve kişisel bilgilerinizin yer alacağı formu doldurarak bu sayfalarda yazılı şartları kabul etmiş sayılmaktasınız.

  MADDE 1 TARAFLAR

  Ünvanı : ÖZAKTAÇ İÇ VE DIŞ TİC A.Ş
  Adresi : Kartaltepe mh. Olgunlar sk. NO:4 Bakırköy / İstanbul
  Telefon : +90 216 561 19 88
  Eposta : [email protected]
  (Bundan böyle “SATICI” olarak anılacaktır).

  www.gokidy.com internet sitesine üye olan internet kullanıcısı ve internet sitesine üye olmadan alışveriş yapan internet kullanıcısı (“ALICI” olarak anılacaktır.)

  MADDE 2 KONU
  İşbu Sözleşme’nin konusu SATICI’nın sahip olduğu www.gokidy.com internet sitesinin genel kullanım şartları, kurallar, ALICI’nın faydalanma ve işlem yapma şartlarının ve yasal sorumlulukların belirlenmesidir.

  Bu üyelik sözleşmesinin kurulması için, ALICI’ nın istenilen Üye(lik) Bilgileri'ni ve tespit edeceği şifreyi girmesi, yasal ve sözleşmesel olarak talep edilen ve gerekli onay ve/veya izinleri vererek [Üye Ol] v.b. butonuna basması gerekli ve yeterlidir.

  MADDE 3 TARAFLARIN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ
  18 yaşından küçük kişilerin internet sitesinden alışveriş yapmaları Kanunen yasaktır. Kişiler siteye giriş yapmakla ve/veya üye olmakla 18 yaşından büyük olduğunu beyan ve kabul ederler.

  ALICI, www.gokidy.com internet sitesine üye olurken verdiği kişisel ve diğer sair bilgilerin kanunlar önünde doğru olduğunu, SATICI’nın bu bilgilerin gerçeğe aykırılığı nedeniyle bir sorumluluğunun bulunmadığı ve uğrayacağı tüm zararları aynen ve derhal tazmin edeceğini beyan ve taahhüt eder.

  ALICI www.gokidy.com internet sitesinden yaptığı alışverişin kişisel kullanım amaçlı bir alışveriş olduğunu, herhangi bir ticari amaç içerisinde alışveriş yapmadığını kabul, beyan ve taahhüt eder. ALICI’nın www.gokidy.com internet adresi üzerinden satın almış olduğu ürünleri ticari amaç ile başkalarına satması veya satın almış olduğu üründen ticari bir kazanç elde ettiğinin tespiti halinde SATICI’nın üyelik sözleşmesini feshetme hakkı vardır. Ayrıca, SATICI’nın söz konusu haksız kullanımdan dolayı her türlü tazminat ve sair hakları saklıdır. ALICI, bu durumun Sınai Mülkiyet Kanununa aykırı bir eylem olduğunu kabul ve beyan eder.

  ALICI, SATICI tarafından kendisine verilmiş olan şifreyi başka kişi ya da kuruluşlara veremez, üyenin söz konusu şifreyi kullanma hakkı ve sorumluluğu bizzat kendisine aittir. Bu sebeple doğabilecek tüm sorumluluk ile üçüncü kişiler veya yetkili merciler tarafından SATICI’ya karşı ileri sürülebilecek tüm iddia ve taleplere karşı, doğrudan ALICI sorumlu olup SATICI’nın söz konusu izinsiz kullanımdan kaynaklanan her türlü tazminat ve sair talep hakkı saklıdır.

  www.gokidy.com adresi üzerinden satışa sunulan ürünlerin fiyatları ve uygulanan satış koşulları yalnızca internet sitesi için geçerli olup, SATICI mağazalarında veya diğer tüm satış kanallarında geçerli değildir.

  ALICI tarafından verilen bilgilerin ve işlemlerin güvenliği için gerekli önlemler bilgi ve işlemin mahiyetine göre SATICI veya ilgili kuruluşlarca sistemlerde ve internet altyapısında alınmıştır. www.gokidy.com kullanımlarında tüm kredi kartı işlemleri ve onayları SATICI' dan bağımsız olarak ALICI ile ilgili Banka ve benzeri Kart ve Ödeme Kuruluşları arasında online olarak gerçekleştirilmektedir (Kredi kartı "şifresi" gibi bilgiler SATICI tarafından görülmez ve kaydedilmez).

  ALICI, www.gokidy.com internet sitesini kullanırken yasal mevzuat hükümlerine riayet etmeyi ve bunları ihlal etmemeyi baştan kabul ve taahhüt eder. Aksi takdirde, doğacak tüm hukuki ve cezai yükümlülükler tamamen ve münhasıran ALICI’yı bağlayacaktır.

  Üyelik iptali ve hesap silme işlemi ALICI tarafından www.gokidy.com internet sitesi üzerinden yapılabilir. ALICI’nın talebi doğrultusunda SATICI tarafından gerekli işlem yapılır.

  SATICI tarafından www.gokidy.com internet sitesinin iyileştirilmesi, geliştirilmesine yönelik olarak ve/veya yasal mevzuat çerçevesinde siteye erişmek için kullanılan İnternet servis sağlayıcısının adı ve Internet Protokol (IP) adresi, Siteye erişilen tarih ve saat, sitede bulunulan sırada erişilen sayfalar ve siteye doğrudan bağlanılmasını sağlayan Web sitesinin Internet adresi gibi birtakım bilgiler toplanabilir.

  SATICI, üyenin 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve ilgili mevzuatta dahil olmak üzere kişisel bilgilerini Kanunların izin verdiği şekil ve şartlarda yasal yükümlülük kapsamında 3. Kişiler ile paylaşabilir.

  SATICI web sitesinin virüs ve benzeri amaçlı yazılımlardan arındırılmış olması için mevcut imkanlar dâhilinde tedbir alınmıştır. Bunun yanında nihai güvenliğin sağlanması için ALICI’nın, kendi virüs koruma sistemini tedarik etmesi ve gerekli korunmayı sağlaması gerekmektedir. Bu bağlamda ALICI, SATICI web sitesi’ne girmesiyle, kendi yazılım ve işletim sistemlerinde oluşabilecek tüm hata ve bunların doğrudan ya da dolaylı sonuçlarından kendisinin sorumlu olduğunu kabul etmiş sayılır.

  SATICI www.gokidy.com sitesinin içeriğini dilediği zaman değiştirme, ALICI’ya sağlanan herhangi bir hizmeti değiştirme ya da sona erdirme veya SATICI web sitesi’nde kayıtlı ALICI bilgi ve verilerini silme veya anonimleştirme hakkını saklı tutar.

  ALICI bilgileri SATICI tarafından daha iyi hizmet verebilmek amacı ile takip edilmektedir. Bu bilgiler gizlilik şartlarına bağlı kalınarak, içeriği genişletilmek ve iyileştirmek amacı ile reklam vb. konularda iş birliği yaptığı firmalarla yürürlükteki Kanunların izin verdiği şekil ve şartlarda paylaşılabilmektedir. Amaç sitenin ALICI’lara sunduğu deneyimi ve www.gokidy.com internet sitesini geliştirmektir.

  Bir ALICI’nın birden fazla hesabı olamaz. Aksi durumun tespiti halinde sahteliği tespit edilen hesapların üyeye bildirimde bulunmaksızın kapatılması/dondurulması tamamen SATICI takdirindedir. Birden fazla hesap ile sistemden kazanç elde etmeye çalışan ALICI’nın bu kazanımları korunmaz ve ihlal halinin birden fazla kez vuku bulması halinde ilgili aykırılık üyelik sözleşmesinin esaslı ihlal hallerinden olacağından, SATICI’nın üyelikten çıkarma dahil sair yollara başvurma hakkı saklıdır.

  SATICI üyelik sözleşmesinin koşullarını hiçbir şekil ve surette ön ihbara ve/veya ihtara gerek kalmaksızın her zaman değiştirebilir, güncelleyebilir veya iptal edebilir ve aynı link altında yeni tarih güncellemesi ile sitesinde yayınlar. Gerek görmesi halinde elektronik posta ile ALICI’lara bildirebilir. Yenilenmiş güncel kullanım şartları, www.gokidy.com 'da yayınlandığı andan itibaren geçerli olacak ve www.gokidy.com sitesinin veya hizmetlerinin kullanımı o andan itibaren yenilenmiş kullanım şartlarına bağlı olacaktır.

  Taraflar, SATICI’ya ait tüm bilgisayar kayıtlarının tek ve gerçek münhasır delil olarak, HMK madde 193′e uygun şekilde esas alınacağını ve söz konusu kayıtların bir delil sözleşmesi teşkil ettiği hususunu kabul ve beyan eder.

  www.gokidy.com internet sitesinde bulunan ticari markalar, ticari unvanlar, logolar, grafikler, desenler, görseller, genel görünüm, metinler, sitede kullanılan diğer tüm materyaller, teknik veriler SATICI’nın mülkiyetindedir. Bu sitede sunulan tüm bu ibareler SATICI adına tescillidir. Bu sebeple www.gokidy.com internet sitesi üzerinde yer alan hiçbir ibare kopyalanamaz, çoğaltılamaz, izin alınmadan kullanılamaz. ALICI’nın bu haksız davranışlarından dolayı SATICI’nın her türlü tazminat ve sair taleplerde bulunma hakkı saklıdır.

  MADDE 4 KİŞİSEL VERİLERİN İŞLENMESİ İZNİ
  ALICI, verdiği iletişim bilgileri ve diğer kişisel bilgileri ile satın aldığı ürün-hizmet alışverişlerine, e-ticaret ve fiziki mağazalar-reyonlar ile içlerinde yer aldıkları yapıları-siteleri ziyaretlerine ve buralardan alışverişlerine dair her türlü kişisel olan-olmayan bilgileri; SATICI tarafından, gizliliklerinin korunması için lüzumlu tedbirler alınması ve işlenmesine dair kanuni ilkelere uygun şekilde, gerek yasal nedenlerle, gerek genel ve kişiye özel ürün-hizmet ve imkanlardan yararlandırılabilmesi için, gerek ise her türlü ürün-hizmet tanıtımı, reklam, iletişim, promosyon, satış, pazarlama, mağaza kartı, üyelik işlemleri, bilgilendirmeleri ve uygulamaları yapılması amacı ile isim, soy isim, rumuz, yaş, cinsiyet, medeni durum, yaşanılan bölge, eğitim düzeyi, ilgi alanları, her türlü ürüne ilişkin alışveriş alışkanlığı-tercih, beğeniler, fatura içerikleri, cep/ev/iş telefon numarası, cihaz kodu, teknik reklam tanıtıcısı-kimliği bilgileri, mail adresi ve konum verileri gibi kişisel bilgilerinin otomatik olan/olmayan yöntemler ile temini, devralınması, yasal azami süreler aşılmamak üzere öngörülecek süre ile yurt içinde ve dışında yazılı/manyetik arşivlere kaydedilmesi, depolanması, muhafazası, elde edilebilir hale getirilmesi, kullanılması, güncellenmesi, değiştirilmesi, birleştirilmesi, yeniden düzenlenmesi, sınıflandırılması, açıklanması, paylaşımı, (yurt içinde-dışına) aktarılması, transferi ve sair suretler ile işlenmesi için, ilgili tüm kanuni hakları kapsamında www.gokidy.com internet sitesinde bulunan KVKK Aydınlatma Metnini okuduğunu ve bu doğrultuda kişisel verilerinin işlenmesine açıkça izin (rıza-onay) verdiğini kabul ve beyan eder.

  MADDE 5 ELEKTRONİK TİCARİ İLETİ GÖNDERİMİ İZNİ
  Üyelik Bilgileri'nde istenen bilgilerini www.gokidy.com ’a girerek bu Sözleşmeyi onaylayan ALICI; kanunlara uygun şekilde, her türlü ürün ve hizmetlere ilişkin kendisine özel çeşitli tanıtım, reklam, promosyon, satış ve pazarlama amacıyla, keza, mağaza kartı, ALICI bilgilendirme, işlem ve uygulamaları için SATICI’a SMS/kısa mesaj, anlık bildirim, sosyal medya ve diğer online reklam ağları, otomatik arama, bilgisayar, telefon, faks, e-posta/mail, (cihazında açık ise) bluetooth-diğer kablosuz ağlar ve diğer elektronik iletişim araçları ile ticari elektronik iletiler ve diğer iletiler gönderimi için açıkça izin ve onay verir.

  ALICI www.gokidy.com ’a üye olarak vermiş olduğu kişisel bilgiler aracılığı ile SATICI ve mevcut ve ilerideki iştirakleri, bağlı şirketleri, ortakları, halefleri ve/veya bunların belirleyecekleri üçüncü kişiler-kuruluşlar tarafından izinli pazarlama kapsamındaki indirimler, kampanyalar ve bilgilendirmelerin tarafına SMS, e-posta ve her türlü dijital iletişim araçları ile gönderilmesine muvafakat etmiş sayılır. ALICI, SATICI’dan gönderilen maillerin alt kısmında bulunan “Kampanya duyurularından haberdar olmak istemiyorsanız lütfen tıklayınız.” linkine tıklayarak veya ALICI hesabındaki Hesap Bilgisi kısmında yer alan Duyuru Kanallarındaki onay işaretini kaldırarak veya gönderilen SMS’lerin içeriğinde yer alan yönlendirme bağlantısı ile günlük ticari ileti gönderim listesinden kolayca ve ücretsiz çıkabilmektedir. ALICI’nın bu husustaki açık bildirimine göre belirttiği kanallar için tarafına iletişimler yasal azami süre içinde durdurulur (yasalara göre mümkün-gereken işlem ve iletişimler devam eder).

  İletişim tercihlerini değiştirerek herhangi bir iletişim kanalı-adresi için ticari elektronik iletişimi durduran veya ticari elektronik iletilerimizdeki red işlemini yapan ALICI, www.gokidy.com üyelik sayfasında iletişim istedikleri yönünde işlem yaptığında, ayrıca bir izin/onaya gerek olmaksızın ve varsa önceki red bildirimleri dikkate alınmaksızın, burada ve sair suretle verdikleri onaya istinaden ve fakat yine sitedeki üyelik sayfasından iletişim tercihini değiştirene veya herhangi bir ticari iletişim için usulünce red bildirimi yapana kadar, ilgili kanaldan ticari elektronik iletileri almaya devam eder.

  ALICI, servisten faydalanmaya başlandığı andan itibaren bu üyelik sözleşmesinin tüm hükümlerini kabul etmiş sayılacağını ve sözleşmenin kendisi hakkında hüküm ifade edeceğini kabul eder. ALICI iş bu sözleşme ile üstlenmiş olduğu yükümlülüklere aykırı hareketi nedeni ile SATICI’nın uğrayacağı her türlü zararı aynen tazmin etmeyi kabul eder. SATICI, ALICI’nın sözleşmeye aykırı davranışları nedeni ile kamu kurumlarına ve/veya üçüncü şahıslara ödemek zorunda kalabileceği her türlü tazminat ve/veya idari ve/veya adli para cezaları için ALICI’ya aynen rücu hakkına sahiptir.

  MADDE 6 SÖZLEŞMENİN FESHİ
  İşbu sözleşme ALICI’nın üyeliğini iptal etmesi veya SATICI tarafından üyeliğinin iptal edilmesine kadar yürürlükte kalacaktır. ALICI dilediği zaman elektronik ortamda üyeliğini sonlandırabileceği gibi SATICI da hiçbir gerekçe göstermeksizin üyeliği sonlandırmak sureti ile sözleşmeyi feshedebilir. Sözleşmenin feshi/üyeliğin sonlanması ile birlikte tarafların yedindeki kişisel veriler dahil her türlü veriler ve bilgiler KVKK ve sair mevzuat kapsamının gereklerine uygun olarak muhafaza edilir.

  MADDE 7 İHTİLAFLARIN İHLALİ
  İşbu sözleşmeye ilişkin ihtilaflarda Türkiye Cumhuriyeti Kanunları uygulanacak olup, Bakırköy Mahkemeleri ve Bakırköy İcra Daireleri yetkilidir.

  MADDE 8 TEBLİGAT ADRESLERİ
  ALICI’nın SATICI’ya bildirdiği elektronik posta adresi, bu sözleşme ile ilgili olarak yapılacak her türlü bildirim için yasal adresin isteneceği elektronik posta olarak kabul edilir.

  Taraflar, mevcut elektronik postalarındaki değişiklikleri yazılı olarak diğer tarafa 3 (üç) gün içinde bildirmedikçe, eski elektronik postalara yapılacak isteklerin geçerli olacağını ve kendilerine yapılmış sayılacağını kabul ederler.

  SATICI tarafından, ALICI’nın sadece yasal elektronik adresinden göndermiş olduğu elektronik postalar dikkate alınmaktadır.

  SATICI tarafından ALICI’nın bildirmiş olduğu kayıtlı elektronik posta adresini kullanarak yapacağı her türlü bildirimin elektronik postanın SATICI tarafından gönderilmesinden 1 (bir) gün sonra ALICI’ya ulaştığı kabul edilecektir.

  SATICI ve ALICI, bildirim ve taleplerini ayrıca şahsen veya yazılı olarak da yapabilir.

  MADDE 9 YÜRÜRLÜLÜK
  ALICI’nın, üyelik kaydı yapması ALICI’nın üyelik sözleşmesinde yer alan tüm maddeleri okuduğu ve üyelik sözleşmesinde yer alan maddeleri kabul ettiği anlamına gelir. İşbu Sözleşme ALICI’nın üye olması anında akdedilmiş ve karşılıklı olarak yürürlüğe girmiştir.

 • SATIŞ SÖZLEŞMESİ

  MADDE 1 TARAFLAR

  1.1-SATICI

  Ünvanı   

  : ÖZAKTAÇ İÇ VE DIŞ TİC A.Ş

  Adresi

  : Kartaltepe mh. Olgunlar sk. NO:4 Bakırköy / İstanbul

  Telefon

  : +90 216 561 19 88  

  Eposta

  : [email protected]


  1.2-ALICI

  Ünvanı   

  :

  Adresi

  :

  Telefon

  :

  Eposta

  :  MADDE 2 KONU

  İşbu sözleşmenin konusu, MÜŞTERİ'nin www.gokidy.com internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı ve Madde 3.1 de kodu, adı, adedi ve satış fiyatı belirtilen ürünün/ürünlerin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

  MADDE 3 SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN, ÖDEME VE TESLİMATINA İLİŞKİN HUSUSLARIN BELİRLENMESİ

  3.1-ÜRÜNLER

  Mal ya da hizmetlerin temel özellikleri www.gokidy.com adresinde yer almaktadır.
  Listelenen ve sitede ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir.
  Sözleşme Konusu mal ya da hizmetin tüm vergileri satış fiyatına dahildir.


  3.2-TESLİMAT ŞEKLİ VE PLANI

  Teslimat Adresi :
  Teslim Edilecek Kişi :
  Fatura Bilgileri :

  Ürün sevkiyatlarına ürün ÖZAKTAÇ İÇ VE DIŞ TİC A.Ş tarafından tedarik edildikten sonraki en geç 5 işgünü içinde başlanacaktır. 100 TL üzeri siparişlerde kargo ücretsizdir. 100 TL altı siparişlerde ürün sevkiyat masrafı olan kargo ücreti ALICI tarafından ödenecektir.

  3.3 GECİKME FAİZİ

  Ödeme peşin ya da kredi kartı ile yapılacağı için SATICI tarafından gecikme faizi uygulanmaz.

  MADDE 4 GENEL HÜKÜMLER

  4.1) ALICI, www.gokidy.com internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. ALICI; bu Ön Bilgilendirmeyi elektronik ortamda teyit etmekle, mesafeli sözleşmelerin akdinden önce, SATICI tarafından ALICI'ya verilmesi gereken adres, siparişi verilen ürünlere ait temel özellikler, ürünlerin vergiler dahil fiyatı, ödeme ve teslimat bilgilerini de doğru ve eksiksiz olarak edindiğini teyid etmiş olur.

  4.2) Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde yer alan ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.

  4.3) Kargo firmasının, ürünü ALICI’ya teslimi aşamasında karşılaşacağı her türlü sorun nedeniyle, siparişi verilen ürünün ALICI'ya teslim edilememesinden dolayı SATICI sorumlu tutulamaz.

  4.4) SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

  4.5) SATICI, sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan ALICI’yı bilgilendirmek ve açıkça onayını almak suretiyle eşit kalite ve fiyatta farklı bir ürün tedarik edebilir.

  4.6) SATICI, sipariş konusu ürün veya hizmetin yerine getirilmesinin imkânsızlaşması halinde sözleşme konusu yükümlülüklerini yerine getiremezse, bu durumu, sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan tüketiciye bildirir ve 10 iş günlük süre içinde toplam bedeli ALICI’ya iade eder.

  4.7) Ürünün teslimatı için işbu Ön Bilgilendirme Formunun elektronik ortamda teyid edilmesi şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

  4.8) Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünü 3 gün içinde SATICI'ya iade etmek zorundadır. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir.

  4.9) SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir. ALICI’nın kredi kartı ile yaptığı ödemelerde ise, ürün tutarı, siparişin ALICI tarafından iptal edilmesinden sonra 7 gün içerisinde ilgili bankaya iade edilir. Bu tutarın bankaya iadesinden sonra ALICI hesaplarına yansıması tamamen banka işlem süreci ile ilgili olduğundan, ALICI, olası gecikmeler için SATICI’nın herhangi bir şekilde müdahalede bulunmasının mümkün olamayacağını ve SATICI tarafından kredi kartına iade edilen tutarın banka tarafından ALICI hesabına yansıtılmasının ortalama 2 ile 3 haftayı bulabileceğini şimdiden kabul etmektedir.

  MADDE 5 ÖDEME İADE PROSEDÜRÜ

  MÜŞTERİ’nin cayma hakkını kullandığı durumlarda ya da siparişe konu olan ürünün çeşitli sebeplerle tedarik edilememesi veya hakem heyeti kararları ile MÜŞTERİ’ye bedel iadesine karar verilen durumlarda, SATICI tahsil etmiş olduğu tutarın tamamını tahsilatın yapıldığı kredi kartına tek seferde 14 gün içerisinde iade edecektir. Banka tarafından, MÜŞTERİ ürünü kaç taksit ile aldıysa ödeme iadesini de yine taksitli olarak aynı adetteki taksitle MÜŞTERİ kredi kartlarına yapmaktadır. Eğer iade tarihi ile kartın hesap kesim tarihleri çakışmazsa her ay karta 1 (bir) iade yansıyacak ve MÜŞTERİ iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri satışın taksitleri bittikten sonra, iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri sayısı kadar ay daha alacak ve mevcut borçlarından düşmüş olacaktır.

  Satın alınmış ürünlerin iadesi durumunda; SATICI tahsil etmiş olduğu tutarın tamamını tahsilatın yapıldığı kredi kartına tek seferde iade edecektir. Banka tarafından, MÜŞTERİ ürünü kaç taksit ile aldıysa ödeme iadesini de yine taksitli olarak aynı adetteki taksitle MÜŞTERİ kredi kartlarına yapmaktadır. Eğer iade tarihi ile kartın hesap kesim tarihleri çakışmazsa her ay karta 1 (bir) iade yansıyacak ve MÜŞTERİ iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri satışın taksitleri bittikten sonra, iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri sayısı kadar ay daha alacak ve mevcut borçlarından düşmüş olacaktır.

  MÜŞTERİ, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder.


  MADDE 6 CAYMA HAKKI

  ALICI; mal satışına ilişkin mesafeli sözleşmelerde, ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (ondört) iş günü içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir. Hizmet sunumuna ilişkin mesafeli sözleşmelerde ise, bu süre sözleşmenin imzalandığı tarihte başlar. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmelerinde cayma hakkı kullanılamaz. Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar SATICI’ya aittir. Cayma hakkının kullanılması için 14 iş günlük süre içinde SATICI'ya iadeli taahhütlü posta, faks veya e-posta ile yazılı bildirimde bulunulması ve ürünün 5-e madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması, paketinin zarar görmemiş olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde,
  a) 3. kişiye veya ALICI’ya teslim edilen ürünün faturası, (İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.)
  b) Cayma hakkını kullanırken belirtilen dilekçe,
  c) İade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.
  d) SATICI, cayma bildiriminin kendisine ulaşmasında itibaren en geç 10 günlük süre içerisinde toplam bedeli ve alıcıyı borç altına sokan belgeleri ALICI’ya iade etmek ve 20 günlük süre içerisinde malı iade almakla yükümlüdür.
  e) ALICI’nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa ALICI kusuru oranında SATICI’nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür. Kişiye özel ölçü ve ürünler SATICI tarafından iade alınamaz. Hijyen gerektiren küpe vb. ürünler SATICI tarafından iade alınamaz. Cayma hakkı kullanılmak istenen ürünler kullanılmamış olmalıdır. Bir defaya mahsus paketi açılan teknolojik ürünler SATICI tarafından iade alınamamaktadır.
  f) Cayma hakkının kullanılması nedeniyle SATICI tarafından düzenlenen Alışveriş çeki kullanabilme tutarının altına düşülmesi halinde kampanya kapsamında faydalanılan Alışveriş çeki tutarı iptal edilir.

  MADDE 7 YETKİLİ MAHKEME

  İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI'nın veya SATICI'nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. Alıcı tarafından başvurulacak merciilerdir.

  İşbu sözleşmeye ilişkin ihtilaflarda Türkiye Cumhuriyeti Kanunları uygulanacak olup, Bakırköy Mahkemeleri ve Bakırköy İcra Daireleri yetkilidir.

  Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

  İşbu Sözleşme ticari amaçlarla yapılmıştır.

 • SİPARİŞ VE TESLİMAT

  ARADIĞIM ÜRÜNE NASIL ULAŞABİLİRİM?

  Sayfanın sağ üst köşesine yerleştirilmiş arama alanına aradığınız ürün grubunu yazarak veya sayfanın üst tarafında bulunan kategorilerden istediğiniz ürün grubuna ulaşabilirsiniz. Sıralama butonlarını kullanarak renk ve fiyat ile ilgili istediğiniz gösterime erişebilirsiniz.

  SİPARİŞ VERME VE YÖNETİMİ NASIL YAPILIR?

  Ürünler sekmesi altında yer alan ürün veya hizmetlerin detay sayfasına erişmeniz gerekmektedir, detay sayfasında seçenekler seçilerek istediğiniz miktar belirtilmeli ve “SEPETE EKLE” butonu ile ürün(ler) sepete eklenmelidir.

  “SEPETİM” sayfasına giderek satın alma süreçlerini istenen bilgiler doğrultusunda gerçekleştirmelisiniz.

  SEPET ÖZETİ > FATURA VE TESLİMAT BİLGİSİ > ÖDEME > ONAY


  SİPARİŞLERİMİ NEREDEN GÖREBİLİRİM?

  Siparişlerinizi, "Hesabım" sayfasında bulunan "Siparişlerim" bölümünden görebilirsiniz.


  SATIN ALDIĞIM ÜRÜNLE İLGİLİ SİPARİŞİMİ İPTAL ETMEK İSTERSEM NE YAPMAM GEREKİYOR?

  Hesabım sekmesinden siparişinize girdiğinizde siparişinizi seçerek iptal edebilirsiniz. İşleme alınmış siparişlerin iptali mümkün değildir. Siparişiniz işleme alındıysa iptal edemezsiniz.


  YAPTIĞIM ALIŞVERİŞLERDE ÜRÜNÜM NE ZAMAN KARGOYA VERİLİR?

  Siparişleriniz 5 iş günü içerisinde kargoya verilecektir.


  SİPARİŞLERİMİN SEVKİYAT DURUMUNU NEREDEN TAKİP EDEBİLİRİM?

  Siparişlerinizi, Hesabım, Siparişlerim başlığı altından kontrol edebilir ve siparişlerinizin durumunu görüntüleyebilirsiniz.


  SİPARİŞİMİ TAMAMLADIKTAN SONRA KARGO BİLGİLERİMİ NASIL TAKİP EDECEĞİM?

  "Hesabım" sayfasından ilgili siparişinizi görüntüleyip Siparişlerim başlığı altından siparişinizin kargo sürecini takip edebilirsiniz. Kargo takip numaranızın üstüne tıkladığınızda ilgili kargo şirketinin sayfasına yönlenerek siparişinizin takibini yapabileceksiniz. Siparişiniz kargoya verildiği anda tarafınıza e-mail ile bilgi verilecektir.


  SİPARİŞ TESLİMAT ADRESİMİ DEĞİŞTİRMEK İSTİYORUM, NASIL YAPABİLİRİM?

  "Sipariş adresinizi "Hesabım" sayfasında bulunan "Adreslerim" bölümünden değiştirebilir ya da satın alma işlemi sırasında "Yeni Adres Tanımlamak İstiyorum" butonunu işaretleyerek yeni adresinizi tanımlayabilirsiniz. Bu adres o andan sonraki siparişinizde teslimat adresi olarak çıkacaktır. Sipariş verme işlemi sırasında ilgili sipariş için teslimat adresini değiştirebilirsiniz. Ancak bu değişiklik hesabım sayfasına yansımaz sadece ilgili siparişi etkiler.


  SİPARİŞİMİN ELİME ULAŞAMADIĞI DURUMLARDA NE YAPABİLİRİM?

  Kargo firması belirtmiş olduğunuz adrese siparişinizi teslim etmektedir. Adresinizde bulunamamanız durumunda, kargonuzu getiren kişi paketinizi en yakın Aras Kargo şubesinden alabileceğinize dair bir not bırakır. Kargonuzun durumunu "Hesabım" sayfasında bulunan “Siparişlerim" bölümündeki “Kargo Takip” linkine tıklayarak takip edebilirsiniz.

 • KARGO BİLGİSİ

  YAPTIĞIM ALIŞVERİŞLERDE ÜRÜNÜM NE ZAMAN KARGOYA VERİLİR?

  Siparişiniz 3 ila 10 iş günü içerisinde kargoya verilecektir.


  SİPARİŞLERİMİN SEVKİYAT DURUMUNU NEREDEN TAKİP EDEBİLİRİM?

  Siparişlerinizi, Hesabım, Siparişlerim başlığı altından kontrol edebilir ve siparişlerinizin durumunu görüntüleyebilirsiniz.


  SİPARİŞİMİ TAMAMLADIKTAN SONRA KARGO BİLGİLERİMİ NASIL TAKİP EDECEĞİM?

  "Hesabım" sayfasından ilgili siparişinizi görüntüleyip Siparişlerim başlığı altından siparişinizin kargo sürecini takip edebilirsiniz. Siparişiniz kargoya verildiği anda tarafınıza e-mail ile bilgi verilecektir.


  SİPARİŞ TESLİMAT ADRESİMİ DEĞİŞTİRMEK İSTİYORUM, NASIL YAPABİLİRİM?

  "Sipariş adresinizi "Hesabım" sayfasında bulunan "Adreslerim" bölümünden değiştirebilir ya da satın alma işlemi sırasında "Yeni Adres Tanımlamak İstiyorum" butonunu işaretleyerek yeni adresinizi tanımlayabilirsiniz. Bu adres o andan sonraki siparişinizde teslimat adresi olarak çıkacaktır. Sipariş verme işlemi sırasında ilgili sipariş için teslimat adresini değiştirebilirsiniz. Ancak bu değişiklik hesabım sayfasına yansımaz sadece ilgili siparişi etkiler.


  SİPARİŞİMİN ELİME ULAŞAMADIĞI DURUMLARDA NE YAPABİLİRİM?

  "Kargo firması belirtmiş olduğunuz adrese siparişinizi teslim etmektedir. Adresinizde bulunamamanız durumunda, kargonuzu getiren kişi paketinizi en yakın Aras Kargo şubesinden alabileceğinize dair bir not bırakır. Kargonuzun durumunu "Hesabım" sayfasında bulunan “Siparişlerim" bölümündeki “Kargo Takip” linkine tıklayarak takip edebilirsiniz.

 • GARANTİ KOŞULLARI

  GARANTİ BELGENİZ VEYA FİŞİNİZ ALDIĞINIZ MAĞAZA TARAFINDAN KAŞE, İMZA VE TARİHLİ OLMALIDIR. BU BİLGİLER GARANTİ BELGENİZDE YOKSA ÜRÜNÜNÜZ GARANTİ DIŞI OLACAKTIR.

  1. Garanti süresi, ürünün teslim tarihinden itibaren başlar ve 2 yıldır.
  2. Malın bütün parçaları dahil olmak üzere tamamı firmamızın garanti kapsamındadır. (Ürünün arızasının teknik servis raporu sonucunda kullanıcı hatası olarak tespit edilmesi durumunda ürün garanti dışı olup onarım ve parça değişimleri ücretli olacaktır.)

  NE YAPMALISINIZ?

  1. Ürünün arızalanması durumunda ürünün arızasının teknik servis raporunu oluşturmak için, garanti belgesinde yazan 0530 117 68 13 nolu telefon numarasına whatsapp üzerinden veya [email protected] mail adresine :
  2. 1. Garanti belgesi ve fatura veya fiş görselleri: Sadece garanti belgesine sahipseniz mutlaka satın almış olduğunuz mağazanın kaşe, imza ve tarih olmalıdır. Bu bilgiler garanti belgenizde yoksa ürününüzün garantisi geçersiz olacaktır.
  3. 2.Müşteri bilgileri: Adı, soyadı, açık adres, telefon numarası.
  4. 3.Ürünün arızasının kısa bir açıklaması: Örneğin kırık veya çalışmıyor. (Ürünün modeline göre daha açıklayıcı olması gerekir.)
  5. 4.Ürün görselleri: Arızalı kısımın anlaşılabilir fotoğrafları veya anlatımlı bir videosu gerekmektedir.
  6. Teknik servisimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaktır. (Azami dönüş süresi sadece hafta içi 2 iş günüdür.)
  7. Teknik servis ve operatör sadece hafta içi 09:00-17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Hafta sonu yapılan aramalara, teknik servis ve mail üzerinden gönderilen mesajlara en yakın iş gününde dönüş sağlanacaktır.

  SONUÇLANMA

  • Teknik servisin raporu sonucunda;
  • 1. Fabrika hatası olması durumda:
  • A. Ürünü aldığınız tarihin üzerinden 30 gün geçmedi ise, aldığınız mağazaya fişiniz ve garanti belgeniz ile birlikte iade edebilirsiniz.
  • B. Ürününüz yukarıdaki şartlara uygun ise (garanti belgesi ve fişi duruyorsa ve garanti süresi dolmadı ise) ürününüzün GoKidy taranfından ücretsiz onarımı yapılır, eğer ürün arızası giderilemiyorsa aynı ürün veya muadil ürün ile değişimi yapılır. Teknik servisin onay vermesi durumunda arızalı ürününüzü size en yakın Aras kargo şubesine vereceğimiz kod ile onarıma göndermeniz gerekmektedir.
  • Onarım süresi en fazla 30 iş günüdür. (Teknik servisten onay alınmadan gönderilen ürünler teslim alınmayıp geri gönderilecektir.)
  • 2. Kullanıcı hatası olması durumunda: Teknik servis ürününüzün arızasını ücretli olarak giderecektir. 

  KULLANICI HATASI OLAN DURUMLAR

  • Ürünün kullanma kılavuzunda yazan bilgiler dışında kullanılması.

   Sık yaşanılan kullanıcı hataları:

  1. Scooter ürünlerinin gidon kısmının yanlış çevirilmesi sonucu kırılması.
  2. Ağır darbe alması sonucu yaşanan hasar ve kırılmalar.
  3. Yağmurlu havada kullanım sonucu oluşan pas veya döküntüler.
  4. Nemli ve rutubetli ortamlarda muhafaza etmek sonucu oluşan koku, hasar vb.
  5. Sert kullanım sonucu oluşan kırık çizik vb.
  6. Ürünün kapasitesinden fazla ağırlığa maruz kalması.

  KULLANICI HATALI ÜRÜNÜNÜZÜ NASIL YAPTIRABİLİRSİNİZ?

  • Teknik servis ile whatsapp üzerinden 0530 117 68 13 iletişime geçerek destek alabilirsiniz.

  Örneğin:

  • Ürününüzün kırık parçasını WEB sitemiz üzerinden temin edebilirsiniz. Fiyatlar ve detaylı bilgi ürün açıklamasında mevcuttur.
  • Eğer ürününüzün parça değişimini kendiniz yapamıyorsanız WEB sitemiz üzerinden servis hizmeti ve gerekli parçayı satın alıp teknik destek ekibimizin vereceği kod ile gönderebilirsiniz. 

  EKSİK PARÇALAR

  1. Ürünü mağazadan alıyorsanız satın almadan önce mutlaka görevli gözetiminde kontrol edin eksik parçaları var ise satın almayın.
  2. Kontrol etmeden aldığınız ürünün eksik parçası olduğunu tespit etmeniz durumunda kullanmadan fişiniz ile birlikte aldığınız mağazaya iade edebilirsiniz.
  3. Eksik parçası olan ürününüzü en kısa sürede (maksimum 10 gün) ve kullanılmamış halde mağazaya iade etmeniz gerekmektedir.
  4. Kullanılmış ve süresi geçmiş (fiş tarihinden itibaren maksimum 10 gün) eksik parçalı ürünler iade alınmayacak ve parça temini sağlanmayacaktır.

 • İADE VE DEĞİŞİM

  Siparişinizi iptal ve iade etmek için 90 216 561 19 88 numaralı telefondan, www.gokidy.com iade işlemlerinden veya [email protected] mail adresine bu talebinizi bildirmeniz gerekmektedir. Paketin GOKIDY fabrika binasına gelişi sırasındaki sorumluluk tüketiciye aittir. Ürün tarafımıza ulaştıktan sonra gerekli incelemelerin ardından ürün iadesi kabul edildiğinde, ürünün ücreti tarafınıza iade edilecektir.

  Ürün iadesi işlemlerinde, 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun hükümleri uygulanır. Ürün müşteriye ulaştıktan sonra 14 gün içerisinde cayma hakkı kullanılabilir. Cayma hakkının kullanılması için Müşteri’nin, bu süre içinde www.gokidy.com ’a e-posta, telefon veya profili içinde iade işlemleri menüsü ile bildirimde bulunması ve ürünün kullanılmamış olması şarttır.

  Cayma hakkının kullanılması halinde, 3. kişiye veya Müşteri'ye teslim edilen ürünün www.gokidy.com 'a gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur.

  Bu belgelerin ulaşmasını takiben ürün incelemesi uzmanlar tarafından gerçekleştirilir. İnceleme sonucunda iade alınması uygun olan ürünlerin 10 gün içinde ürün bedeli Müşteri'nin ödeme yöntemi ile aynı yöntem kullanılarak iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa diğer yasal yükümlülükler iade edilemez. İade edilen ürünün kargo bedeli müşteri tarafından karşılanır.

  Müşteri'nin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünlerde müşteri cayma hakkını kullanamaz.

  İade etmek istediğiniz siparişlerinizin, size gönderilen şekliyle, ürün, fatura, irsaliye, sertifika, ürün kutusu, ambalajı ve diğer tüm evrak ve materyallerin, eksiksiz ve hasar almamış şekilde, sayfanın altında bulunan adrese gönderilmesi gerekmektedir.

  İade gönderimi sırasında, kargo firmalarından, ya da iade işlemini gerçekleştiren müşteriden kaynaklanan sebeplerle, ürün ve ürünle birlikte gönderilen evrak ve materyallerde meydana gelen bozulma ya da benzeri değer kaybettirici her türlü durumun sorumluluğu iadeyi gerçekleştiren müşteriye aittir.

  Bildirim için müşteri ilişkileri İletişim Formu’nu kullanabilir, ya da [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz. www.gokidy.com ’dan onay alınmadan iade işlemini gerçekleştirmeniz durumunda, iade işleminiz kabul edilmeyerek gönderiniz teslim alınmayacaktır.

  İade alındıktan sonra, iade şartlarının yerine getirilip getirilmediği uzmanlar tarafından incelenir.

  İade onaylanırsa, 10 gün içinde ürünlerin bedeli kredi kartına iade edilir.
  İadenizin kredi kartı hesabınıza yansıması bankanızın işlem durumuna bağlı olup 1 - 4 hafta arasında sürmektedir.

  Siparişinizdeki ürün(leri) değiştirmek için 90 216 561 19 88 numaralı telefondan, www.gokidy.com değişim işlemlerinden veya [email protected] mail adresine bu talebinizi bildirmeniz gerekmektedir. Paketin GOKIDY fabrika binasına gelişi sırasındaki sorumluluk tüketiciye aittir. Ürün tarafımıza ulaştıktan sonra gerekli incelemelerin ardından ürün iadesi kabul edildiğinde, ürünün değişimi sağlanacaktır.

  İADE, DEĞİŞİM VE TAMİRATLARINIZ İÇİN;

  Ünvanı   

  : ÖZAKTAÇ İÇ VE DIŞ TİC A.Ş

  Adresi

  : Kartaltepe mh. Olgunlar sk. NO:4 Bakırköy / İstanbul

  İade Adresi 

  Osmangazi mh. Battalgazi cd. NO:31 Sancaktepe / İstanbul

  Telefon

  : +90 216 561 19 88  

  Eposta

  : [email protected]

   

 • GİZLİLİK VE GÜVENLİK

  ÖZAKTAÇ İÇ VE DIŞ TİC A.Ş (GOKIDY), işbu Gizlilik Politikası ve Kullanıcı Sözleşmesinde tanımlı olan haller haricinde kişisel bilgileri herhangi bir şirket veya üçüncü kişilere açıklamayacaktır.

  Kişisel bilgileri kendi bünyesinde müşteri profili belirlemek ve istatistiksel çalışmalar yapmak amacıyla kullanabilecek ve sadece bu çalışmaların yapılması amacıyla 3.kişiler ile paylaşabilecektir.

  Üyelik aşamasında ve daha sonrasında sizden bazı kişisel bilgilerinizi talep eder. Kişisel bilgilerinizin korunması ve gizliliğinizin sürdürülebilmesi, GOKIDY ekibi olarak birinci önceliğimizdir. Bu nedenle vermiş olduğunuz bilgiler, Üyelik Sözleşmesi’nde belirtilen kurallar ve amaçlar dışında herhangi bir kapsamda kullanılmayacak, üçüncü şahıslarla paylaşılmayacaktır.

  Sistemle ilgili sorunların tespiti ve söz konusu sorunların en hızlı şekilde giderilebilmesi için, gerektiğinde kullanıcıların IP adresini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.

  Sitemizdeki kayıt formları, sipariş formları, anketler ve yarışmalarda, irtibat bilgilerinizi (adınız, soyadınız, email adresiniz, telefon numaralarınız ve posta adresiniz) vermeniz talep edilmektedir. Ayrıca, satın alma formunda kredi kartı bilgilerinizi vermeniz gerekmektedir. Yukarıda bahsedilen kişisel bilgileriniz; siparişlerinizi almak, ürün ve hizmetlerimizi sunmak, ödemelerinizi gerçekleştirmek, siparişlerinizi ulaştırmak ve siparişleriniz ile ilgili bilgi vermek, ürünler ve hizmetler hakkında pazarlama amacıyla sizinle irtibata geçmek, bilgilerinizi güncellemek, üyeliğinizi yönetmek ve sürdürmek, ilginizi çekebilecek ürün ve hizmetleri önermek ve 3. şahısların teknik, lojistik ve benzeri diğer işlevlerini bizim adımıza yerine getirmelerini sağlamak amacıyla kullanılmaktadır.

  www.gokidy.com üyesi olduğunuz andan itibaren, aksi tarafınızdan talep edilmediği sürece, günlük ve haftalık bilgilendirme emailleri, e-mail adresinize gönderilecektir. Dilediğiniz zaman bu e-maillerle ilgili değişiklik yapma, hizmetten vazgeçme ve yeniden başlatma hakkınız bulunmaktadır. Bu e-maillerin içeriği; satın almış olduğunuz ürün veya ürünlerle ilgili bilgiler, ilgileneceğinizi düşündüğümüz diğer ürünler, 3. kişilerin reklamlarını ve benzeri bilgileri içerebilir. Demografik bilgiler, sitemizi kullanıcılarımızın ilgi alanlarına göre uyarlamak için kullanılmaktadır. Bu bilgiler, reklamların hedef kitleye uyarlanabilmesini temin etmek maksadıyla ve yalnızca diğer kullanıcılara ait bilgilerle birlikte olmak üzere, reklam verenlerle paylaşılabilir. Bu bilgilerde herhangi bir şekilde kişisel bilgi verilmez, sadece grup olarak kullanıcı eğilimleri ile ilgili birtakım çıkarımlar yapmak ve segmentasyon amacıyla kullanılır. Toplanan mali bilgiler satın aldığınız ürün ve hizmetleri size fatura etmek için kullanılmaktadır. Sitemizde bir satın alma yaptığınızda size ait mali bilgilerin, işleminizi gerçekleştirmek için gerekli 3. şahıslara (bankalar, kredi kartı şirketleri vb.) verilmesini kabul etmektesiniz. Paylaşılacak bilgiler; kredi kartı numarası, son kullanma tarihi, CVV2 de dahil olmak üzere gerekli tüm mali bilgileri içerir.

  Tüm kredi kartı ve kişisel bilgileriniz, internet güvenlik standardı olan SSL Secure sistemi ile 128 mbit şifrelenmiştir. Bu şekilde, internet üzerindeki dolaşımları sırasında herhangi bir şekilde bu bilgilerinizin istenilmeyen kişi veya kurumlar tarafından ele geçirilmesi önlenmiştir. Gizlilik politikamız ile ilgili her türlü soru ve öneriniz için sitemizdeki iletişim bölümünden bize email gönderebilirsiniz.

  www.gokidy.com üyelik iptal işleminizi [email protected] adresine email göndererek veya www.gokidy.com üzerinden bildirim göndererek yada aşağıda yer alan iletişim bilgilerinden belirtebilirsiniz.

  Ünvanı   

  : ÖZAKTAÇ İÇ VE DIŞ TİC A.Ş

  Adresi

  : Kartaltepe mh. Olgunlar sk. NO:4 Bakırköy / İstanbul

  Telefon

  : +90 216 561 19 88  

  Eposta

  : [email protected]


  ÇEREZ BİLGİLENDİRME METNİ

  www.gokidy.com olarak internet sitemizdeki kullanıcı deneyimini geliştirmek amacıyla bir takım çerezler kullanmaktayız. Kullanılan çerezler, güvenlik amacıyla, teknolojik gelişmelere paralel olarak zaman zaman değişmektedir. Bu sayfada hâlihazırda kullanılan çerezler ve topladıkları bilgiler yer almaktadır.

  Çerezler aracılığıyla toplanan tüm veriler 6698 sayılı Kanun, sair mevzuatı ile Kişisel Verilerin İşlenmesi ve Korunması Politikası ve Kişisel Veri Saklama ve İmha Politikası kapsamındadır.

  ÇEREZ (COOKİE) POLİTİKASI

  Çerezler, ziyaret ettiğiniz web siteleri tarafından oluşturulan dosyalardır. Çerezler, site tercihleriniz veya profil bilgileriniz gibi göz atma bilgilerini depolar. Çerezler, Site'yi ziyaret ettiğinizde, internet tarayıcınız tarafından yüklenir ve Site'ye girmiş olduğunuz cihazda saklanır. Çerezler ziyaretiniz sırasında yapacağınız taramaları kolaylaştırmak ve Site'yi kullanıcı dostu kılmak için gereklidirler ve cihazınıza herhangi bir zarar vermezler.

  www.gokidy.com, size özel tanıtım yapmak, promosyonlar ve pazarlama teklifleri sunmak, Site'nin içeriğini size göre iyileştirmek ve/veya tercihlerinizi belirlemek amacıyla; Site üzerinde gezinme bilgilerinizi ve/veya Site üzerindeki üyelik kullanım geçmişinizi izlemektedir. Çevrimiçi ve çevrimdışı olarak toplanan bilgiler gibi farklı yöntemlerle veya farklı zamanlarda Site üzerinde sizden toplanan bilgileri eşleştirebilir ve bu bilgileri üçüncü taraflar gibi başka kaynaklardan alınan bilgilerle birlikte kullanabilir. Söz konusu eşleştirme ve kullanma yalnızca işbu Gizlilik ve Çerez Politikası ile belirlenen amaçlar ve kapsam dahilinde kalacaktır.

  Çerezleri ayrıca; arama motorlarını, Site'yi ve/veya GOKIDY’nin reklam verdiği web sitelerini ziyaret ettiğinizde ilginizi çekebileceğini düşündüğü reklamları size sunabilmek amacıyla kullanabilir. Bu reklamları sunarken, www.gokidy.com 'un sizi tanıyabilmesi amacıyla tarayıcınıza bir üçüncü taraf çerezi yerleştirilebilir. Site'yi ziyaretleri sırasındaki kullanıcıların deneyimini iyileştirmek amacıyla tarafımızdan talep edilen hizmetleri sunmak için harici kuruluşlar tarafından kullanılan ve yönetilen ve "üçüncü taraf çerezleri" hariç Site'de çerezlerde depolanan bilgiler özel olarak yalnızca tarafımızdan kullanılırlar. Bu "üçüncü taraf çerezleri"nin ana kullanım amaçları erişim istatistikleri elde etmek ve gerçekleştirilen ödeme işlemlerinin güvenliğini garanti etmektir.

  Şifreniz veya kredi ya da banka kart bilgileriniz gibi hassas nitelikteki bilgileri kullandığımız çerezlerde depolamamaktayız.

  Gezinme bilgilerinizi toplama amacıyla kullandığımız çerezler hakkında bilgi, Site'ye ilk defa giriş yaptığınızda pop-up ekran ile verilecektir.

  Yukarıda belirtilen sınırlamaları göz önünde bulundurarak Site'de çerez kullanımını önlemeyi tercih ederseniz öncelikle tarayıcınızdaki çerez kullanım özelliğini devre dışı bırakmanız sonra da bu Site ile ilişkilendirilen kaydedilmiş çerezleri silmeniz gerekecektir. Çerez kullanımını önleme seçeneğini dilediğiniz herhangi bir anda kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, çerezleri önlemeniz, Site'de sunulan birtakım hizmetlerden faydalanamama gibi sonuçlar doğurabilecektir.

 • KVKK BİLDİRİMİ

  KVKK ÇERÇEVESİNDE BİLGİLENDİRME METNİ

  Değerli Müşterilerimiz;

  ÖZAKTAÇ İÇ VE DIŞ TİC A.Ş’ye (GOKIDY) olarak kişisel verilerinizin güvenliği için hassasiyet göstermekteyiz. Bu bilinçle, ürün ve hizmetlerimizden faydalanan kişiler dâhil, ilişkili tüm şahıslara ait her türlü kişisel verilerin 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na uygun olarak işlenerek, muhafaza edilmesine önem göstermekteyiz. KVK Kanunu’nda tanımlı şekli ile GOKIDY “Veri Sorumlusu” sıfatıyla, kişisel verilerinizi aşağıda anlatıldığı gibi işlemektedir.

  İŞLENEN KİŞİSEL VERİLERİN KİMLERE VE HANGİ AMAÇLA AKTARILABİLECEĞİ

  Tarafınıza ait kişisel bilgiler; Web sitemizi veya mobil uygulamalarımızı ziyaretiniz, Mağazalarımızdan yaptığınız alışverişler, telefon veya e-posta yazışmalarındaki paylaşımlarınız, iş yerimizi ziyaretiniz gibi kaynaklardan toplanmaktadır. GOKIDY’den mal veya hizmet satın almanız veya bir başka surette ticari veya hukuki ilişkiye girmeniz durumunda bu verilerinizden; kimlik bilgileri (ad, soyad, TC kimlik numarası, cinsiyet, doğum tarihi) başta olmak üzere; iletişim verileriniz (e-mail adresi, adres ve telefon bilgileri, IP adresi), GOKIDY faaliyet alanı kapsamında satın aldığınız ürüne ilişkin veriler, görsel ve işitsel verileriniz, GOKIDY tarafından, Kanunun 5. Maddesi 2. Fıkrasında belirtilen hukuka uygunluk sebepleri çerçevesinde, sözleşmenin ifası ve yasal yükümlülüklerin yerine getirilmesi amacıyla ve meşru menfaatler kapsamında işlenecektir.

  Yine yukarıda sayılanların dışında GOKIDY tarafından sunulan ürün ve hizmetlerimizden sorunsuz olarak yararlanabilmeniz, ürün ve hizmet çeşitliliğimizin geliştirilebilmesi ve zaman zaman sizin için “en iyi hizmet en iyi ürün” prensibi ile hizmet sağlanabilmesi amacıyla, GOKIDY’den satın aldığınız ürünler ile ilgili olarak otomatik sistemler aracılığı ile kişisel ürün alışkanlıklarınız hakkında analiz yapılarak, bu kapsamdaki müşteri hizmetleri, tüketici hakları ve diğer imkanlardan istifade edebilmeniz, çeşitli rapor, analiz ve çalışmaların hazırlanması ve sunulması için temel hak ve özgürlüklerinize zarar vermemek kaydı ile konum verisi, eğitim verisi, meslek verisi, kıyafet verisi, araç plakası ve görüntüsü verileri, aile bireyleri verisi, GOKIDY tarafından sunulan her türlü ürün ve hizmete ilişkin kullanım alışkanlığınızı, tercih, zevk ve beğenilerinizi ifade eden kişisel verileriniz ve finansal verileriniz rızanız alınmak suretiyle işlenebilecektir.

  KİŞİSEL VERİLERİN İŞLENMESİNDE HUKUKİ SEBEPLER

  Kişisel verileriniz, şirketimiz GOKIDY tarafından GOKIDY ve diğer markalar altında sunulan ürün ve hizmetlerimizden sorunsuz olarak yararlanabilmenizi sağlamak, alınan bilgiler ile ürün çeşitliliğimizi geliştirebilmek, beğeninize göre ürün çeşitliliği sağlamak, yukarıda tanımı yapılan bilgileriniz alınarak sizin hakkınızda kişisel bir pazarlama hizmeti sağlayarak “en iyi ürün” prensibi ile hizmet sunmak, otomatik sistemler aracılığı ile kişisel alışveriş alışkanlıklarınız hakkında analiz yapmak amacıyla ve yine grup şirketleri, iş ortakları, iştirakleri, tedarikçileri, servis sağlayıcıları tarafından da kullanılmak üzere, aldığınız/ilgilendiğiniz ürünler ve ilgili müşteri hizmetleri, tüketici hakları ve diğer imkanlardan istifade edebilmeniz ve/veya bunlarla ilgili ticari/mali/hukuki sorumlulukların yerine getirilebilmesi ve/veya temel hak ve özgürlüklerinize zarar vermemek kaydı ile hukuken meşru menfaatler için gereken veya zorunlu olan durumlarda işlenebilecektir.

  Şayet daha önceden alınmış rıza ve izniniz mevcut değilse; yukarıda belirtilen ve Kanunun 5/2 maddesinde yer alan hukuka uygunluk sebeplerinden birine girmeyen kişisel verileriniz için yasal zorunluluk gereği rızanızı talep edeceğiz. Bu durumda, mağazamızda uygulaması varsa yazılı imzalı izin ile birlikte aynı hukuki nitelik ve değerde olmak üzere dijital ortamda da izin verebileceksiniz. Dijital ortamda (SMS, ELEKTRONİK POSTA, MOBIL PUSH NOTIFICATION ve diğer) bilginize sunulan iş bu elektronik ticari iletişim izni metni ve kişisel verilerin işlenmesi bilgilendirme ve rıza metnini değerlendirdikten sonra uygun bulmuş iseniz, sadece size özel üretilmiş ve cep telefonunuza gönderilmiş, siz dışında hiç kimse tarafından bilinmeyen şifreyi, kasa görevlisine bildirmeniz durumunda elektronik iletişim izni ve yukarıda belirtilen kişisel verileriniz için rıza işleminiz tamamlanmış olacaktır. Bu hususlarda tüm talep ve dilekleriniz için 90 216 561 19 88 no’lu telefondan veya “[email protected]” mail adresinden GOKIDY’ye başvurabilirsiniz.

  VERİLERİN PAYLAŞIMI VE AKTARIMI

  Mağazalarımız, web sitelerimiz, mobil aplikasyonlarımız üzerinden, doğrudan sizlerden alınan ve şirketimiz tarafından çeşitli kanallardan temin edilen kişisel verileriniz mevzuatta belirlenen güvenlik ve gizlilik esasları uyarınca yeterli ve etkili önlemler alınmak kaydıyla; yasal zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, faaliyetlerimiz gereği anlaşmalı olduğumuz yurt içindeki ve dışındaki kurumlar, iştiraklerimiz ve iş ortaklarımız ile yukarıda açıklanan rızanız kapsamında paylaşabilecektir.

  KANUN KAPSAMINDAKİ 11. MADDESİNDE SAYILAN HAKLARINIZ

  Kişisel veri sahipleri olarak, haklarınıza ilişkin taleplerinizi www.gokidy.com internet adresinden kamuoyu ile paylaşılmış olan GOKIDY Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası’nda ve Veri Sahibi Başvuru Prosedürü’nde düzenlenen yöntemlerle (Veri Sahibine Başvuru Usulleri Tebliği esas alınmıştır) ve başvurunuzu aynı web adresinde yayınlanan kişisel veri başvuru formunu doldurmak veya başvuru formunda yazılı zorunlu bilgilerinizi içerir başka bir belge veya e-posta içeriği suretiyle yazılı olarak veya kayıtlı elektronik posta (KEP) adresi, güvenli elektronik imza, mobil imza ya da ilgili kişi tarafından GOKIDY’ye daha önce bildirilen ve GOKIDY’nin sisteminde kayıtlı bulunan elektronik posta adresini kullanmak suretiyle veya başvuru amacına yönelik geliştirilmiş bir yazılım ya da uygulama vasıtasıyla kimliğiniz teyit edilebilir bir biçimde GOKIDY’ye iletmeniz durumunda GOKIDY, talebin niteliğine göre talebi en kısa sürede ve en geç otuz gün içinde ücretsiz olarak sonuçlandıracaktır. Ancak, işlemin ayrıca bir maliyeti gerektirmesi hâlinde, GOKIDY tarafından Kişisel Verileri Koruma Kurulu’nca belirlenen tarifedeki ücret alınacaktır. Bu kapsamda kişisel veri sahipleri;

  Kişisel veri işlenip işlenmediğini öğrenme,
  Kişisel verileri işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,
  Kişisel verilerin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,
  Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,
  Kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme ve bu kapsamda yapılan işlemin kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
  6698 sayılı Kanun ve ilgili diğer kanun hükümlerine uygun olarak işlenmiş olmasına rağmen, işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması hâlinde kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme ve bu kapsamda yapılan işlemin kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
  İşlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kişinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme,
  Kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.

  KVK Kanunu’nun 13. maddesinin 1. fıkrası gereğince, yukarıda belirtilen haklarınızı kullanmak ile ilgili talebinizi, yazılı veya Kişisel Verileri Koruma Kurulu’nun belirlediği diğer yöntemlerle Şirketimize iletebilirsiniz.

  İADE, DEĞİŞİM VE TAMİRATLARINIZ İÇİN;

  Ünvanı   

  : ÖZAKTAÇ İÇ VE DIŞ TİC A.Ş

  Adresi

  : Kartaltepe mh. Olgunlar sk. NO:4 Bakırköy / İstanbul

  İade Adresi 

  Osmangazi mh. Battalgazi cd. NO:31 Sancaktepe / İstanbul

  Telefon

  : +90 216 561 19 88  

  Eposta

  : [email protected]